Engel Yiyen Whatsapp Numaraları nasıl Açılır

WhatsApp, değişik uygulamalarda da olduğu gibi, doğru kullanılmadığı zaman ulaşımınızın kısıtlanacağı başka bir deyişle yasaklanacağı bir uygulamadır. Başka Bir Deyişle İnstagram hesabımız nasıl kapatılıyorsa, WhatsApp hesabınızda kapatılabilir. Kapatılan WhatsApp hesabımızı nasıl açabiliriz? Hiç düşündünüz mü? Tabiki de hayır. Bu yazımızda sizlere kapatılan WhatsApp hesabınızı nasıl açabilirsiniz onu anlatacağım. İşte ayrıntılar…

WhatsApp Nedir?

WhatsApp, aylık 2 Milyar kullanıcıya ulaşan popüler mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulamada, dilediğimiz kişiler ile mesajlaşabiliyor hatta ve hatta görüntülü bile konuşabiliyoruz.

WhatsApp Ne Zaman Ortaya Çıktı

Çalışanları olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından Amerika’de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde Ocak 2010 yılında kurulmuştur. Daha sonrasında ise, Facebook tarafınca 4 milyar dolar nakit para, 12 milyar dolar pay senedi ve 3 milyar dolar sınırlandırılmış pay senedi olmak üzere 19 milyar dolara satın alındı.

WhatsApp ile ilgili kısa bir malumat verdikten sonrasında başlıkta da göründüğü suretiyle asıl konumuza geçelim

WhatsApp Hesabım Nasıl Kapatılır?

WhatsApp hesabı, doğru kullanılmadığı sürece kapatılma riski ile karşı karşıyadır. Yani siz hesabınızı doğru bir halde kullanmadığınız zaman boyunca, hesabınızın kapatılması, erişime kısıtlanması an meselesidir. Genel olarak doğru kullanılmadığı vakit kapatılma riski iki durumda incelenir.

WhatsApp hesabımdan birine küfür, hakaret veya pornografik bir içerik mi gönderdim?

WhatsApp hesabıma birden fazla cihaz veya tarayıcıdan giriş yapmaya mı çalıştım?

Genel olarak yukarıda ki maddelerden birincisine değinirsek şayet; Birine sövgü, hakaret vb. Ileti veya içerikler gönderdiğiniz vakit, karşınızdaki şahıs sizi şikayet ederse hesabınız kapatılabilir veya kısıtlanabilir. Bu yüzden bunlara oldukça dikkat etmelisiniz.

İkinci madde’ye değinirsek eğer; WhatsApp hesabınıza birden fazla cihaz yada tarayıcıdan giriş meydana getirmeye çalıştığınız vakit, WhatsApp bunu spam olarak algılar ve hesabınızı erişime kısıtlar. Yani WhatsApp kullanımınız yasaklanmış olur. Farklı aygıt veya tarayıcıda WhatsApp‘a erişim sağlarken dikkatli olun. Hesabınız kapatılmasın.

WhatsApp Hesabım Yasaklandı ve Kapatıldı Nasıl Açarım?

WhatsApp hesabınız yasaklandığı yada kapatıldığı vakit sakın fakat sakın endişelenmeyin. Hesabınız kapatılmış olduğu zaman geri açabileceğinizi asla ve hiç ihmal etmeyin. Eğer sizlerin de WhatsApp hesabınız yasaklandıysa yada kapatıldıysa vereceğim şekilleri tek tek uygulayarak hesabınızı geri açabilirsiniz.

Yukarıda paylaşmış olduğum resimde ki şeklinde hata alan kişilerin, WhatsApp‘a erişimi yasaklanmıştır. WhatsApp hesabınıza yeniden erişim sağlamak, yasaklanan WhatsApp hesabınızı açmak istiyorsanız eğer yapacağınız işlemler oldukca fakat çok basit.

Ilk başlarda buraya tıklayarak oluşturulan siteye gidelim
Bağlantıya tıkladıktan sonra, açılan sayfada bizden telefon numaramızı girmemiz ve yazılımı olan Android, İOS veya diğer seçeneğini seçmemiz isteniyor. İstenilen bilgileri doğru ve muntazam bir biçimde doldurduktan sonra ise, “SORUYU GÖNDER” butonuna basıyoruz.
“SORUYU GÖNDER” butonuna bastıktan sonrasında, karşımıza mail adresimiz açılıyor. Açılan maile “WhatsApp hesabım kullanıma yasaklandı. Bunun bir yanlış olduğunu düşünüyorum. Ne olur WhatsApp hesabımı geri açın.” Bu mesajı yazıp gönderiyoruz.
Bizim kendi analizlerimize nazaran min. 1 saat, max. 24 saat arasında yasaklanan WhatsApp hesabınız açılıyor.